Ndërlidhjet

Shpallen nominimet për Oskar


Akademia amerikane e filmit i ka shpallur nominimet për Çmimin Oskar.

Më shumë nominime, 13, për kategori të ndryshme ka marrë filmi "Rasti kurioz i Benjamin Button", me aktorët Brad Pit dhe Taraji Henson, në regji të David Fincher.

Ndër filmat tjerë në garë janë "Frost/Nixon", "Qumështi" dhe Lexuesi".
XS
SM
MD
LG