Ndërlidhjet

Rusia dhe Kuba intensifikojn marrëdhënjet


Rusia dhe Kuba kanë nënshkruar disa marrëveshje duke përfshirë edhe një për bashkëpunimin në sferën e industrisë së naftës. Këto ujdi i paraprijnë vizitës në Moskë të presidentit kuban Raul Kastro.
Kohëve të fundit Rusia ka lëvizur në drejtim të riforcimit të marrëdhënjeve me Kubën që kishin shënuar rënje pas kollapsit të ish Bashkimit Sovjetik në vitin 1991.
XS
SM
MD
LG