Ndërlidhjet

Pakistan: SHBA-të të ndalojnë sulmet


Qeveria pakistaneze i bënë thirrje Barak Obamës të ndalojë sulmet me raketa kundër të dyshuarve taleban dhe militantëve të Al Kaidës në kufirin me Afganistanin, pasi edhe civilë janë vrarë gjatë sulmeve. AP citon një zyrtarë afgan të ketë njoftuar se tetë militantë dhe 22 persona tjerë janë vrarë gjatë bombardimeve të fundit ajrore. Sulmet ishin të parat prej se Barak Obama morri detyren e presidentit.
XS
SM
MD
LG