Ndërlidhjet

Mitchell së shpejti në Lindjen e Mesme


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama planifikon të dërgojë emisarin e tij në Lindjen e Mesme në përpjekje për të ringjallur angazhimet për paqe midis Izraelit dhe palestinezëve si dhe forcimin e armëpushimit në Rripin e Gazës. I dërguari për Lindjen e Mesme, George Mitchell pritet të vizitojë Izraelin, Egjiptin dhe Bregun perendimorë. Diplomati amerikan nuk do të takohet me militantët e Hamasit të cilët kontrollojnë Rripin e Gazës.
XS
SM
MD
LG