Ndërlidhjet

Irak: U vranë katër ushtarë amerikanë


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se nga përplasja e dy helikopterëve të saj, në veri të Irakut, janë vrarë katër ushtarë.

Zëdhënësi ushtarak amerikan, Jose Lopez, tha se ende nuk dihen shkaqet e përplasjes së sotme dhe se po zhvillohen hetime për këtë incident.

Ai nuk dha detaje të tjera.
XS
SM
MD
LG