Ndërlidhjet

Siria e gatshme për bisedime me SHBA-të


Presidenti i Sirisë, Bashar al Assad tha se është i gatshëm për bisedime pa kusht me administratën e re amerikane. Ai shtoi se inagurimi i Barak Obamës ka rritur shpresat për një marrëveshje paqe në Lindjen e Mesme. Presidenti sirian tha se është i inkurajuar nga sinjalet që administrata amerikane i bënë në drejtim të Irakut dhe krizës ndërmjet arabëve dhe izraelitëve.
XS
SM
MD
LG