Ndërlidhjet

Vriten dy trupa të NATO-s dhe 10 afganë


Zyrtarët thanë se dy oficerë policie dhe tre civilë janë vrarë në dy sulme të talebanëve në Afganistanin lindor, ndërsa policia e mbështetur nga trupat e NATO-s ka vrarë pesë talebanë në jug të vendit.

Ndërkohë, NATO-ja njoftoi se dy trupa të saj kanë humbur jetën në Afganistanin jugor. Aleanca nuk e bëri publike kombësinë e trupave apo detaje tjera.
XS
SM
MD
LG