Ndërlidhjet

Jeremiç ankohet në OKB për formimin e FSK-së


Ministri i Jashtëm i Serbisë, Vuk Jeremiç ka udhëtuar sot drejt Nju Jorkut për bisedime me sekretarin e përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon rreth zbatimit të planit gjashtë pikësh dhe formimit të forcës së sigurisë në Kosovë.

"Do të bisedojmë për zhvillimet shqetësuese në Kosovë, formimin e FSK-së që paraqet shkelje të rëndë të rezolutës 1244" ka thënë Jeremiç.
XS
SM
MD
LG