Ndërlidhjet

Davos: Mbahet Forumi Botëror i Ekonomisë


Kriza globale financiare do të jetë në krye të agjendës së Forumit botërorë të ekonomisë që fillon sot në Davos të Zvicrës. Në ditën e parë të forumit do të flasin kryeministri i Kinës, Wen Jiabao dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin.
Në prag të mbajtjes së forumit, hulumtues të ekonomisë kanë gjetur pak gjasa për një kthim të shpejtë të ekonomisë në botë.
XS
SM
MD
LG