Ndërlidhjet

Grevë e përgjithshme në Francë


Qindra mijëra punëtorë francezë sot kanë bërë grevë të përgjithshme, në shenjë proteste kundër veprimeve të qeverisë lidhur me krizën ekonomike.

Protestuesit kërkuan që qeveria të bëjë më tepër për t'i mbrojtur vendet e punës dhe bizneset e mesme që janë të rrezikuara nga kriza ekonomike.

Të gjitha sindikatat kryesore e kanë mbështetur grevën.
XS
SM
MD
LG