Ndërlidhjet

Holbrooke viziton Azinë Jugore


I dërguari amerikan në Afganistan dhe Pakistan, Richard Holbrooke, do të udhëtoj për në Azinë Jugore, pasi të marrë pjesë në konferencën e sigurisë në Gjermani, gjatë javës së ardhshme.

Zëdhënësi i Departamenti amerikan të shtetit, Robert Wood, sot nuk ka dhënë detaje specifike për orarin e vizitës së zotit Holbrooke, por vetëm tha se i dërguari "dëshiron të shkoj atje dhe të takohet me liderë të ndryshëm në rajon".
XS
SM
MD
LG