Ndërlidhjet

Gjeorgji: Kryeministri dha dorëheqje


Kryeministri i Gjeorgjisë sot dha dorëheqje, duke u justifikuar me arsyet shëndetësore.

Në një fjalim televiziv, Grigol Mgalobishvili tha se i nevoiten dy muaj për trajtim intenziv mjekësor në Gjermani, dhe shtoi se e ka rekomanduar ministrin e Financave Nika Gilari që ta zëvendësojë.

Menjëherë pas kësaj, presidenti Mikhail Saakashvili e emëroi Gilarin si kryeministër, ndërsa emërimi tash duhet të miratohet nga parlamenti.
XS
SM
MD
LG