Ndërlidhjet

Militantët shkrepën raketë në Izrael


Zëdhënësi i ushtrisë izraelite tha se militantët palestinezë kanë shkrepur mëngjesin e sotëm një raketë nga Gaza në drejtim të qytetit izraelit Ashkelon.

Zëdhënësi tha se raketa ka shpërthyr përpara se të bjerë në tokë, dhe askush nuk është lënduar.

Asnjë grup militant palestinez nuk e ka pohuar përgjegjësinë.
XS
SM
MD
LG