Ndërlidhjet

Rusi: 20 pleq raportohen të zhdukur nga zjarri


Agjencia ruse ITAR-TASS raportoi se rreth 20 njerëz konsiderohen të zhdukur pas zjarrit që sot kaploi një shtëpi pleqsh në verilindje të Rusisë.

Raporti citon zëdhënësin e Ministrisë për Situata Emergjente, Grigory Gorbunov, të ketë thënë se zjarri ka ndodhur në rajonin Komi.

Autoritetet thanë se numri i saktë i të plagosurve dhe i të shpëtuarve nuk dihet sepse operacionet e shpëtimit ende po vazhdojnë.


XS
SM
MD
LG