Ndërlidhjet

Kabul: Sulmohen ushtarët e huaj


Një sulmues vetëvrasës ndërmorri sulm ndaj konvojit të forcave ndërkombëtare në Kabul. Policia njoftoi se sulmuesi ka vdekur ndërkaq ende nuk është njoftuar për dëmet në anën e forcave të huaja. Reuters shkruan se një polic dhe tre civil afgan kanë mbetur të vrarë. Asoshiated Press njoftoi se talebanët e morrën përgjegjësinë për sulmin. Zyrtarët e NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara thanë se po hetojnë rastin.
XS
SM
MD
LG