Ndërlidhjet

Najrobi: Mbi 90 të vrarë nga një shpërthim


Së paku 91 vetë janë vrarë në Kenia nga një shpërthim që ndodhi kur një autocisternë me naftë u rrokullis dhe fshatarët përpiqeshin që të nxjerrnin naftë nga ajo.

Zyrtarë lokalë më luginën Rift thanë se incidenti ndodhi mbrëmë vonë afër qytetit Molo, në veriperëndim të kryeqytetit Najrobi.
XS
SM
MD
LG