Ndërlidhjet

Indi: Vriten 15 policë


Policia e Indisë tha se kryegnritësit e dyshuar komunistë kanë vrarë 15 policë në Indinë perëndimore.

Njoftohet se gjatë përleshjes dy orëshe janë vrarë edhe të paktën tetë kryengritës. Përleshja ka ndodhur rreth 1 mijë kilometra në verilindje të Mumbait.

Rebelët komunistë, që janë aktivë në 13 nga 28 shtetet e Indisë, po luftojnë tashmë tre dekada, dhe thonë se janë të frymëzuar nga lideri revolucionar kinez, Mao Zedong.
XS
SM
MD
LG