Ndërlidhjet

NATO filloi stërvitjen e FSK-së


Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës i filluan sot stërvitjet të mbështetura nga NATO-ja.

"Trainimi bazik ka filluar me sukses. Rreth 300 pjesëtarë të FSK-së do të marrin pjesë në të", tha Ibrahim Shala, zëdhënësi i ministrisë së mbrojtjes.

Shala tha se kursi nëntë javësh do të drejtohet nga NATO-ja dhe KFOR-i.

Zëdhënësi i FSK-së Enver Dugolli tha se trainimi do të zhvillohet në ndërtesën e ish akademisë policore në Vushtrri.
XS
SM
MD
LG