Ndërlidhjet

Jeremiç: Nuk do lejojmë Kosova të hyjë në OSBE


Vendimet në OSBE merren me konsenzus dhe Serbia "asnjëherë dhe nën kurrfarë kushtesh nuk do pajtohet që të votojë për anëtarësimin e Kosovës në OSBE", ka thënë ministri i Jashtëm serb, Vuk Jeremiç.

Ai i bëri këto komente pas takimit me ministren e Jashtme të Greqisë Dora Bakoyyanis, e cila qëndron për vizitë në Beograd në cilësinë e kryesuesit të radhës të OSBE-së.

Nesër Bakoyyanis pritet të qëndrojë në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG