Ndërlidhjet

Ndërron jetë shkrimtari Agim Deva


Në Prishtinë sot ka ndërruar jetë shkrimtari Agim Deva.

I lindur në vitin 1948, Deva ka shkruar më shumë se 70 libra, të cilat kanë hyrë në antologjinë e krijimtarisë për fëmijë jo vetëm në Kosovë.

Në telegramet e ngushëllimit familjes së të ndjerit, zyrtarët më të lartë të Kosovës e kanë theksuar kontributin e madh që Agim Deva e ka dhënë për arsimin, artin dhe kulturën në Kosovë.
XS
SM
MD
LG