Ndërlidhjet

Sanksione firmave nga Kina, Irani, Koreja e Veriut


Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione ndaj nëntë kompanive të Kinës, Iranit dhe të Koresë së Veriut, për shkak se kanë shkelur rregullat e eksportit të armëve.

Njoftimi që e bëri Departamenti i Shtetit është i pari i këtij lloji nga ana e administratës së re e SHBA-ve.

Sanksionet ua ndalojnë firmave që të bëjnë tregëti me Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG