Ndërlidhjet

Nga rrëzimi i helikopterit rus – tre të vrarë


Ushtria ruse ka njoftuar se nga përplasja e një helikopteri të saj janë vrarë të tre anëtarët e ekuipazhit.

Incidenti i helikopterit, që i takonte një shkolle për pilotë ushtarakë, ndodhi sot në rajonin Saratov.

Raportohet se incidente të këtilla fatale janë pothuajse të zakonshme në ushtrinë ruse, dhe kryesisht shkaktohen nga pajisjet e vjetra.
XS
SM
MD
LG