Ndërlidhjet

Lavrov e Clinton paralajmërojnë bashkëpunim


Ministria e jashtme e Rusisë tha se ministri Sergei Lavrov dhe sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, janë pajtuar që të punojnë më për së afërti në çështjet kryesore strategjike, në bisedën telefonike, që e kanë zhvilluar sot.

Të dy palët theksuan "forcimin e bashkëpunimit të dyanshëm, përfshirë çështjet e dialogut strategjik dhe bashkëpunimin ekonomik dhe problemet aktuale ndërkombëtare", siç është Afganistani.
XS
SM
MD
LG