Ndërlidhjet

Panasonic mbyll 15 mijë vende pune


Firma japoneze për elektronikë "Panasonic" njoftoi se do të shkurtojë 5 mijë vende pune, apo 5 përqind të fuqisë punëtorë. Poashtu planifikohet mbyllja e 27 uzinave në mbarë botën për t'u përballur me rënien e kërkesës së produkteve. Panasonic i bashkohet kompanive tjera japoneze si Sony dhe Toshiba të cilat njoftuan për shkurtime në vendet e punës për shkak të krizës botërore financiare.
XS
SM
MD
LG