Ndërlidhjet

PE diskuton për Kosovën


Bashkimi Evropian sot do të vlerësojë zhvillimet në Kosovë në vitin e parë të pavarësisë. Debati do të zhvillohet në Parlamentin Evropian ku pritet të miratohet edhe një rezolutë për Kosovën. Rezoluta do ta bëjë të qartë se Parlamenti Evropian nuk pranon kurrfarë ndarje të Kosovës. Ndërkaq në rezolutë pritet të kritikohet qeveria e Kosovës për mungesë të luftës së duhur të krimit të organizuar dhe korrupsionit.
XS
SM
MD
LG