Ndërlidhjet

Polonia tërhiqet nga misionet ushtarake


Polonia planifikon t'i japë fund misioneve ushtarake në Liban, Lartësitë Golan dhe në Çad si pjesë e uljes së shpenzimeve në fushën e mbrojtjes.

Qeveria polake njofton se misionet e saj në Kosovë, Afganistan dhe Bosnjë nuk do të preken.

Ulja e buxhetit në këtë fushë ka qenë një hap i detyruar nga kriza ekonomike.
XS
SM
MD
LG