Ndërlidhjet

Hamasi bastis depot e OKB-së


Policia e Hamasit në Gaza ka marrë nën kontroll një sasi të madhe ndihmash humanitare të Kombeve të Bashkuara. Ndihmat konsistonin në batanije dhe ushqime. Sipas zëdhënësit të OKB-së Christopher Gunness policia e Hamasit ka bastisur depon e organizatës botërore.

Ndihma është e domosdoshme pasi banorët e Gazës po përballen me vështirësi të mëdha pas ofensivës tre javore izraelite.
XS
SM
MD
LG