Ndërlidhjet

Talibanët djegin 10 kamionë të NATO-s


30 oficerë dhe ushtarë paksitanezë janë rrëmbyer nga militantët, pas betejës një ditore në luginën Suat.

Militantët talibanë i vunë zjarrin 10 kamionëve që po dërgonin furnizime për trupat e NATO-s në Afganistan.

XS
SM
MD
LG