Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmi vetëvrasës - 10 të vrarë


Policia tha se së paku 10 vetë janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës me bombë në provincën Diyala, në verilindje të Bagdadit.

Sipas policisë, shpërthimi ndodhi afër një restoranti në Khanaqin, afër veriut të Irakut, që qeveriset nga kurdët.

Ky ishte sulmi vetëvrasës më vdekjeprurës në disa javët e fundit në Irak
XS
SM
MD
LG