Ndërlidhjet

Islamabad: Nga një shpërthim – 24 të vrarë


Policia thotë se nga një sulmues vetëvrasës me bombë janë vrarë së paku 24 vetë dhe janë plagosur më se 50 të tjerë.

Sulmi ndodhi në Pakistanin qendror. Sipas policisë, shpërthimi u bë afër një xhamie shiite.

Askush nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë sulm.
XS
SM
MD
LG