Ndërlidhjet

Clinton flet pë raportet me Rusinë


Sekretarja amerikane e shtetit Hillary Klinton tha se shpreson të ketë raporte më konstruktive me Rusinë në veçanti për çështjen e programit bërthamorë të Iranit. Javën e kaluar, presidenti Barak Obama foli me homologun rus Dimitrij Medvedev dhe që të dy u pajtuan për raporte më të mira SHBA-Rusi.
XS
SM
MD
LG