Ndërlidhjet

Medvedev: Kriza mund të sjellë trazira


Presidenti i Rusisë Dmitry Medvedev u bëri thirrje organizatave të sigurisë në vend që të jenë të gatshme për t'u përballur me çfarëdo trazire që mund të lindë nga kriza ekonomike.

Në një takim me krerët e shërbimeve të sigurisë, ai i theksoi problemet e papunësisë dhe çështjet sociale.

Medvedev tha se forcat e sigurisë duhet të bëjnë më shumë për ta luftuar krimin e kryer nga punëtorët ilegalë nga vendet fqinje.

Medvedev gjithashtu paralajmëroi se Rusia përballet me "kërcënim sistematik" nga ekstremizmi, me ç'rast iu referua dhunës së vazhdueshme në Kaukaz.
XS
SM
MD
LG