Ndërlidhjet

SHBA: Mbyllen 598.000 vende pune në janar


Në Shtetet e Bashkuara janë mbyllur 598 mijë vende pune në muajin janar, që është bilanci më i keq prej vitit 1974.

Të dhënat që u publikuan sot nga Departamenti i Punës, janë më të këqija se sa pritnin ekspertët.

Ekonomia amerikane ka humbur 3.6 milionë vende pune prej fillimit të recesionit në dhjetor, 2007, dhe rreth gjysma tyre janë humbur në tre muajt e fundit.
XS
SM
MD
LG