Ndërlidhjet

Bomba uji kundër zjarreve


Australia ka përdorur bomba uji për të shuar zjarret që kanë përfshirë pyjet dhe shtëpitë në jug të vendit. Zjarret janë shkaktuar nga temperaturat e larta, që cilësohen nga mediat si vala e të nxehtit që ndodh një herë në shekull.

Temperaturat në zonat e prekura nga zjarret dhe thatësira arrijnë në 46.4 gradë celcius.
XS
SM
MD
LG