Ndërlidhjet

SHBA: Keqardhje për planet ruse për baza


Departamenti amerikan i shtetit ka shprehur keqardhje për planet ruse për ndërtimin e bazave ushtarake në rajonet separatisete gjeorgjiane, në Osetinë Jugore dhe në Abkhazi.

Departamenti i shtetit tha se kjo paraqet shkelje të marrëveshjes për armëpushim ndërmjet Gjeorgjisë e Rusisë, pas luftës së tyre të shkurtër në gusht të vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG