Ndërlidhjet

Gjermani. U arrestua një i dyshuar i al-Kaidës


Prokurorët gjermanë thanë sot se policia ka arrestuar një pjesëtar të dyshuar të al-Kaidës në Gjermani.

I dyshuari, që u arrestua dje në aeroportin e Shtutgartit, është akuzuar për anëtarësim në organizatën terroriste dhe për shkelje të ligjeve të eksportit.
XS
SM
MD
LG