Ndërlidhjet

Australi: 65 të vdekur nga zjarret


Së paku 65 persona kanë humbur jetën nga zjarret që përfshinë disa vendbanime në Australisë.

Zyrtarët thonë se zjarrët shkatërruan 640 shtëpi. Policia njoftoi se disa prej zjarreve janë vënë me qëllim dhe se po heton për të dyshuarit.

Ushtria është vendosur në rajon për të ndihmuar mijëra zjarrfikës në vënien nën kontroll zjarret të cilat u përhapen shpejt për shkak të erërave të fuqishme dhe temperaturave të larta.
XS
SM
MD
LG