Ndërlidhjet

Militantët sërish sulmojnë Izraelin


Ushtria izraelite njoftoi se një raketë e shkrepur nga Gaza ka goditur një fermë në territorin izraelit. Bëhet e ditur se një veturë është përfshirë në zjarr si dhe disa tjera janë shkatërruar. Nuk ka njoftime për të lënduar. Egjipti po tenton të ndërmjetësojë armëpushimin afatgjatë pas ofensivës tri javore të Izraelit kundër militantëve islamikë në Gaza.
XS
SM
MD
LG