Ndërlidhjet

Berlin: Jep dorëheqje ministri i ekonomisë


Ministri gjerman i ekonomisë, Michael Glos ka dhënë dorëheqje në mes të përballjes më rënien më të thellë ekonomike të Gjermanisë që nga Lufta e dytë Botërore. Glos njoftoi se sot do t'ia dorëzojë dorëheqjen kancelares Angela Merkel. Nuk është e qartë ende se kush do ta zëvëndësojë atë në qeveri. Dorëheqja e tij vie në kohën kur vendi është në recesion si dhe shtatë muaj para zgjedhjeve të përgjithshme në Gjermani.
XS
SM
MD
LG