Ndërlidhjet

Serbët protestojnë kundër FSK-së dhe EULEX-it


Në veri të Mitrovicës, pjesëtarë të komunitetit serb do të protestojnë sot, për shkak të, siç është thënë, situatës së përkeqësuar të sigurisë, pas formimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe vendosjes së EULEX-it në vendkalimet kufitare.

Vendimi për protestën e sotme është marrë javën që shkoi, në takimet e jashtëzakonshme të kuvendeve komunale të Zveçanit, Zubin Potokut, Leposaviqit dhe Mitrovicës, të cilat nuk njihen nga autoritetet vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë.
XS
SM
MD
LG