Ndërlidhjet

Sulmet në Mumbai u komplotuan edhe në Pakistan


Pakistani pranoi për herë të parë se sulmet terroriste në Mumbai janë komplotuar pjesërisht në këtë vend, dhe tha se ka arrestuar shumicën e të dyshuarve.

Zyrtari i ministrisë së Brendshme, Rehman Malik tha se autoritetet gjithashtu kanë regjistruar një rast, i cili mund të çojë në ngritjen e akuzave për personat, të cilët qëndrojnë pas vrasjes së 179 njerëzve në Mumbai.
XS
SM
MD
LG