Ndërlidhjet

Irak: Nga bomba u vranë pesë pelegrinë


Policia e Irakut thotë se nga shpërthimi i një bombe janë vrarë së paku 5 pelegrinë irakianë dhe janë plagosur disa të tjerë.

Shpërthimi ndodhi në Qerbela, afër një tempulli fetar, derisa shiitët irakianë e shënonin festën Arbain, njërën nga festat e tyre religjioze më të rëndësishme.
XS
SM
MD
LG