Ndërlidhjet

Clinton e Gheit diskutojnë Gazan


Hillary Clinton, sekretaraja amerikane e Shtetit ka biseduar me homologun e saj egjiptian, Ahmed Ali Aboul Geit rreth krizës në Gaza.

Clinton dhe Gheit theksuan nevojën për ruajtjen e armëpushimit mes Izraelit dhe Hamasit.

Organizimi i një konference donatorësh për të ndihmuar palestinezët në Gaza ishte një tjetër temë që u diskutua në takimin e zhvilluar në Uashington.
XS
SM
MD
LG