Ndërlidhjet

G7 diskuton krizën financiare


Ministrat e financave dhe drejtuesit e bankave qëndrore të shtatë vendeve më të industrializuara të botës diskutojnë sot në Romë krizën globale financiare.

Në prag të takimit, kreu i FMN-së Domenique Strauss-Kahn i ka tërhequr vërejtjen qeverive kundër masave proteksioniste. Sektori financiar, sipas Staruss-Khan, rrezikon të goditet nga një valë proteksionizmi, çfarë nuk i ndihmon situatës.
XS
SM
MD
LG