Ndërlidhjet

Irak: 40 të vrarë


Nga një sulm vetvrasës kanë humbur jetën 40 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë, njofton policia irakiane.

Sulmi ndodhi në Iskanderia, 40km larg Bagdadit, në kohën kur mijëra pelegrinë po kalojnë nëpër qytet për të shkuar në Qerbela, për festën më të madhe shiite.
XS
SM
MD
LG