Ndërlidhjet

Rrëzohet aeroplani, vdesin 49 veta


Një aeroplan është rrëzuar pak kilometra larg aeroportit ndërkombëtar të Bufalos në shtetin e Nju Jorkut.

Policia njofton se 49 persona kanë humbur jetën. Në aeroplanin e kompanisë Continental Airlines gjendeshin 44 pasagjerë dhe katër veta ishin personel i kompanisë. Një person u vra në Tokë në vendrrëzimin e aeroplanit.
XS
SM
MD
LG