Ndërlidhjet

Moska mund të përfshihet në mburojën raketore


Një diplomat i lartë amerikan është cituar të ketë thënë se SHBA-të janë të gatshme të shohin mundësinë e një forme të re bashkëpunimi rreth mburojës raketore në Evropë, ku do të përfshihej edhe Rusia.

Agjencia Interfax citon nënsekretarin e shtetit, Uilliam Bërns, të ketë thënë se administrata e presidentit, Barak Obama është e gatshme shqyrtojë një konfigurim të ri për "mburojën raketore", i cili do t'i shfytëzonte resureset e NATO-s dhe të Rusisë.
XS
SM
MD
LG