Ndërlidhjet

Sllovenët jo referendumit për Kroacinë në NATO


Kryeministri i Sllovenisë, Borut Pahor ka deklaruar se kundërshton një referendum të mundshëm për antarësimin e Kroacisë në NATO. Kundër kësaj nisme është deklaruar edhe ish kryeministri slloven, Janez Jansha. “Nismat për mbajtjen e referendumit për hyrjen e Kroacië në NATO janë të dëmshme, ka thënë Jansha dhe ka bërë thirrje që kjo ide të analizohet mirë edhe një herë.
XS
SM
MD
LG