Ndërlidhjet

Sidnej: Kujtohen viktimat e zjarreve


Australia me një morri shërbesash fetare kujton sot viktimat e zjarreve vdekjeprurëse që goditën jugun e vendit.

Zjarret në shtetin e Viktorias, katastrofa më e madhe natyrore që ka goditur vendin, morrën jetën e së paku 181 personave. 1800 shtëpi janë shkatërruar nga zjarret dhe 7000 njerëz kanë mbetur të pastrehë.
XS
SM
MD
LG