Ndërlidhjet

Pakistan:12 ekstremistë të vrarë


Të paktën 12 ekstremistë janë vrarë sot nga sulemet raketore amerikane në zonat fisnore në veriperëndim të Pakistanit, kanë bërë të ditur forcat pakistaneze të sigurisë.
Një projektil i shkrepur nga aeroplani pa pilot ka shkatërruar qendrën e talibanëve në Bagan, në rajonin fisnor Kuram, në kufi me Afganistanin, ka thënë një zyrtar i forcave të sigurisë në Pakistan.
Uashingtoni beson se në këtë rajon ndërkufitar, gjendet strehimorja e talibanëve dhe ithtarëve të organizatës terroriste Al-Kaida.
XS
SM
MD
LG